Besøg våres nye webshop
Find svar
Find svar
Kategori  
Print denne sideSend denne side til en ven Bookmark and Share

"Krammer" maden og vil spise selv 1 år


Hej Else.


Jeg har en datter på lidt over 1 år, som altid har været god til at spise, men i den senere tid har hun ligesom mistet appetitten (har snakket med lægen som sagde det var normalt omkring den alder).

 

Mit spørgsmål går mere på, at hun er begyndt at knuse alt hvad hun får i hånden af spiseligt. Og det er lige meget om det er rugbrød eller en bolle eller noget tredje, hun får i hånden, så moser/knuser hun det.

 

Hun vil meget gerne spise selv men på denne måde får hun næsten ikke noget ind, så jeg ved ikke hvad jeg skal gøre. Håber du kan hjælpe.

 

MVH.


/Latos.

Læs svaret

Materialet på sundhedsplejersken.dk er udelukkende tænkt til inspiration og information. Sundhedsplejersken.dk ønsker at støtte kontakten mellem de offentlige tilbud for børn og deres forældre, men kan aldrig erstatte personlig kontakt, rådgivning eller medicinsk behandling. Sundhedsplejersken.dk kan ikke tage ansvar for skader som følge af brugen af de materialer, der står på denne side.

Copyright © sundhedsplejersken.dk ApS 2008 - 2012 Alle rettigheder forbeholdes.
info@sundhedsplejersken.dk